Carlos Preuter wint alle partijen in de B-groep
Ruim dertig spelers deden mee aan het HSG Kroegtoernooi, dat maandag 19 juni 2023 werd gehouden in Foodhall en Bierbrouwerij Mout. Het gezellige toernooi trok weer enkele sterke spelers, clubschakers en lokale huisschakers.

De A-groep werd overtuigend gewonnen door Tim Grutter, die al zijn partijen won en een ronde voor het einde zeker was van de titel. Hij volgt Jan Willem van der Griendt op die het toernooi drie jaar op een rij won. Ramon Koster werd alweer tweede, en ook oud-HSG’ers Youri Gerritse mocht een waardebon van Mout in ontvangst nemen.



In de B-groep speelde Carlos Preuter de sterren van de hemel. Hij bleek veel handiger te zijn met dit speeltempo dan de meeste andere spelers. Alleen in de laatste ronde wist Jens Steenmetz (derde) het hem enigszins moeilijk te maken. HSG’er Jan Nagel werd – best of the rest – tweede op 1,5 punt achterstand terwijl HSG-voorzitter Mirko Lukacs op weerstandpunten net buiten de prijzen viel.

Een bijzondere vermelding voor Werner Plomp, die al in 1947 (!) aan het eerste HSG Jeugdtoernooi meedeed en nu, 76 jaar later, met 3,5 uit 6 nog uitstekend meedeed in de B-groep.







Een goede warming up voor het HSG Open, dat vrijdag in Hotel Lapershoek van start gaat. Inschrijven daarvoor is niet meer mogelijk: het is volledig volgeboekt!
Eindstand A-groep

Eindstand B-groep
